A több, mint 20 éves gyömrői Kung-fu csapatunk az elmúlt években több megpróbáltatáson ment keresztül. Az utolsó aktív évünkben, 2019-ben, összesen 4 nemzetközi versenyen vettünk részt és összesen 36 érmet szereztünk.
2020-tól majdnem 2 éven át nem tudtunk versenyezni és azóta készültünk arra, hogy idén minden erőnkkel visszatérjünk a versenyzéshez. Ebben az évben csatlakoztunk a Gyömrői Sportegyesülethez is, valamint a Zhengwu Internatinal Mestere, Yu Mester, stílusvezető mesterként támogat minket.
2021-ben részt tudtunk venni 2 versenyen, ahol összesen 9 érmet szereztünk, de igazán csak idén indult be a versenyszezon.
2022-ben a tavaszi versenyszezonra már 3 versenyt tudtunk szervezni:
2 éves kényszerpihenő után végre folytatni tudtuk a versenyzést és október 23-án csapatunk egy új generációjával részt vettünk a Szlovák Nemzetközi Kung-fu és Wushu Bajnokságon.
Az utolsó aktív évben, 2019-ben összesen 4 nemzetközi versenyen vettünk részt és összesen 36 érmet szereztünk.
Azóta csapatunk folyamatosan készül, hogy megmérettesse magát. 2020-ban egy modell váltáson is átestünk, ahol a fő irányvonalunk az Ifjúsági Olimpiára is bejutott Modern Wushu lett.
2021-ben sikerült egy verseny csoportot is elindítanunk, ahol emelt edzés számmal, specifikusan a versenyekre tudunk készülni. Emellett kezdő csoportoknak is indítottunk edzéseket, így mára összesen 40 tanítvány gyakorolja a Kung-fu-t Gyömrőn.
A szombati versenynapra 5 versenyzővel - nagyrészt az előbb említett Wushu kategóriákban – regisztráltunk, ahol Szlovák, Cseh, és Lengyel versenyzőkkel kellett megmérkőznünk. Úgy gondolom, hogy a verseny eredményeit sikernek könyvelhetjük el, mivel tanítványaink a közép mezőnyben végeztek, ami 2 év gyakorlás után, az olimpiai kategóriákban egy jó eredmény.
Összesen 2 arany, 1 ezüst és 2 bronzéremmel térhettünk haza.
Kung-fu Szakosztályunk augusztusban tartotta 2. önálló táborát.
Idén Gyomaendrődön, a Pájer Kempinget választottuk helyszínnek, ahol a szállásunk partján, egy karnyújtásnyira volt a strand, így a napi 4 edzés mellett a strand is kulcsszerepet játszott a tábor során.
A napi 4 edzés alatt a Kung-fu minden ágát megismerhették a táborozók:
Szakosztályunk szeptemberben tartotta táborát, a Gyömrői Ifjúsági Táborban, Káptalanfüreden, amely mostani csapatunk első önálló tábora volt.
A tábor azért volt különleges, mert szakosztályunk 2012-ben tartott önálló tábort utoljára a régebbi csapattal, amely úgyszintén a Gyömrői Ifjúsági Táborban volt megtartva, Káptalanfüreden. Ebből a régebbi csapatból edzőm, Kovács Zoltán Norbert, a csapat alapítója, kung-fu edzőtársaim/testvéreim, Balogh Bence, Barta Bence és Deák Imre tiszteltek meg jelenlétükkel, segítettek a tábor lebonyolításában, valamint új rendszerünk kialakításában, mint oktatók.
A táborban 15 tanítvány, 5 oktató és további 10 kísérő vett részt, így egy nagy létszámú tábor jöhetett létre 30 fővel.
A tábor tematikájában a megfelelő edzésszám mellett a megfelelő légkör kialakítása is nagy szerepet játszott. Ezt mindennapos strandolással, szünetekben lévő társasjátékozásokkal, teázásokkal és felszabadult beszélgetésekkel hoztuk létre.
Az edzések szintén úgy voltak kialakítva, hogy játékos, de egyben izgalmas is legyen; a táborozók valami olyat kapjanak az edzéseken, amikkel még nem találkozhattak. Ebben oktató társaim jártasságukkal és kreativitásukkal sokat segítettek.
A tábor másik nagy célja új rendszerünk kialakítása volt, melyet oktató társaimmal alakítottunk ki a tábor folyamán. A tanítványok elég nehéz próbatétel elé voltak állítva, mivel a tábor végén mindenkinek meg kellett felelnie a kialakított rendszerhez saját stílusaikban (Shaolin/Wushu/Sanda), erre mindössze a táborban volt idejük felkészülni.
Ennek ellenére a legtöbb tanítvány megfelelt a vizsgán és 10 tanítvány sikeresen levizsgázott, közülük Bors Gergő és Battyányi Sándor a haladó (kék) fokozatra, Simon Viktória pedig Segéd Oktató (sárga) fokozatra lépett.
Szeptember 14-től új helyszínen a Napliget Gyömrőben folytatjuk edzéseinket 3 csoportban, csoportonként 10 fővel. Kezdő gyerek csoportunkba péntekenként várjuk a jelentkezőket 10 főig.
Balogh Barnabás, szakosztályvezető
2020.09.14.
Edző: Balogh Barnabás
Edzésiőpontok:
- Hétfő és Péntek: 17:00-tól 18:00-ig, Kis Csoportunk (4-10 éves korig),
- Hétfő és Péntek: 18:00-tól 19:30-ig, Nagy csoportunk (11-99 éves korig).
Helyszín: II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola Tornaterme (Gyömrő, Bajcsy-Zsilinszky utca 79)
A Gyömrői Kung-fu csapatot Kovács Zoltán Norbert hozta létre 1999-ben. 2018-tól Balogh Barnabás vette át a csapat irányítását, és a 2019-ben felfrissült csapatunk folyamatosan halad előre, remek eredményeket elérve.
A csapat eredményei 2018 elött is pozitívak voltak, számos hazai versenyen vettünk részt, ahonnan eredményesen tért haza régebbi csapatunk is. 2019-ben egy új szintre sikerült emelni a versenyzést és kipróbáltuk magunkat a nemzetközi mezőnyben is 5-10 igazolt, haladó versenyzővel.
2019-ben összesen 4 nyílt külföldi versenyen vettünk részt, ahonnan nagyon jó eredményekkel tértünk haza:
A Gyömrő Városi Sportklubból kilépő Shaolin Kung Fu szakosztály január 1-vel csatlakozott Egyesületünkhöz. Büszkén mondhatjuk, hogy nagyon szépre sikerült a bemutatkozásuk Egyesületünk színeiben. Már az idei első versenyükön is túl vannak: 2012. április 14-én Budapesten került megrendezésre az V. Kikelet kupa.
A verseny főbb céljai közt szerepel a kezdők versenyzőknek lehetőséget biztosítani a megmérettetésre. Egyesületünket hárman képviselték: Kovács Zoltán Norbert a csapat edzője, meghívott bíróként vett részt a versenyen, Sárdi Ottilia és Tóth Viktor versenyzőként vett részt a megmérettetésen.
A Kupán Tai Chi és Tradicionális Kung Fu kategóriában lehetett indulni. Versenyzőink életük első versenyén tradicionális Kung Fu kategóriában indultak. Nagyon szép eredménnyel. Sárdi Ottilia nyakában a bronzérem csillogott, Tóth Viktor pedig besöpörte a fényesen csillogó arany érmet! Mindkettejüknek ezúton is nagyon gratulálunk! A következő versenyük május 19-én Budaörsön lesz. Ez a IX. Chan Wu Magyar bajnokság, amely nyílttá van téve a külföldi versenyzők előtt, és az előző évek tapasztalataiból népes külföldi mezőnnyel lehet számolni. A csoportnak jó felkészülést kívánunk!
Az érdeklődőket szeretettel várjuk a versenyen és az edzéseinken.
2012-04-20
A Gyömrői Sportegyesület szakosztályaként működik tovább a népszerű harcművészeti sportág helyi klubja.
A Shaolin gong fu (kung fu) egy több mint 1500 éves harcművészet, amely gyakorlása fokozza a test teljesítőképességét, fejleszti az idegek és az izmok koordinációját, növeli az önvédelmi képességet, valamint edzi a jellemet, az akaraterőt és rávezeti a tanítványt, hogy a harcművészet gyakorlása nem csak a fizikum edzéséről szól, hanem a tudat műveléséről is.
Sanda (散打) vagy Sanshou (散手). Kínai pusztakezes küzdelmi rendszer és versenysport. Tartalmaz tradicionális kung-fu elemeket is, de jellemzően a hatékonyságot hangsúlyozó, sporttudományos alapokon nyugvó, modern küzdősport. A többi full contact stílushoz hasonló ütések és rúgások mellett a fő specialitásai a dobások, és a rúgások védéséből, elkapásából történő földreviteli technikák.
Edző: Kovács Zoltán 1995-től foglalkozik Shaolin Gung fu-val és 1998-tól oktatja is. 1999-ben alakítja meg gyömrői csapatát. 2000-ben mesterei előtt oktatói vizsgát tett és később az állam által elvárt sport oktatói végzettséget is megszerezte. 2009-ben 3 hetes edzőtábort töltött a kung fu szülőhazájában. Verseny eredményei közt light contact magyar bajnoki cím, pusztakezes küzdelem 3. helyezés és formagyakorlatban világbajnoki 2. helyezés szerepel.
Az edzéseken várunk minden kedves érdeklődőt.
Edzések helye: II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola
Edzések ideje: hétfő 18:00 - 19:30, csütörtök 18:45 - 20:15
Érdeklődni edzéseken vagy telefonon: 20/4166162
2012-01-05
Leírás 1
Hosszabb leírás 1
Név 1